Projektom RoboFutura u trajanju 20 mjeseci jačaju se kapaciteti Udruge za robotiku "Futura" s ciljem uvođenja i provedbe programa robotike u makarske osnovne škole. Projekt predviđa uključivanje 335 učenika te 20 djece s teškoćama u razvoju, kako bi se osigurala popularizacija STEM-a na području grada Makarske i Splitsko-dalmatinske županije.
RoboFutura Više o projektu
PROJEKT
Udruga za robotiku „Futura“
Udruga za robotiku “Futura”, osnovana je 2017. godine, u svrhu edukacije djece i mladih iz područja robotike i programiranja. Glavna misija udruge je popularizirati robotiku među mladima u SDŽ te ih pripremiti za radne izazove modernog društva. Članovi udruge su mladi zainteresirani učenici koji imaju sklonosti prema tehnologiji i općenito tehničkom stvaralaštvu te im aktivnosti robotike predstavljaju dodatni izvor za stjecanje znanja i razvijanje svojih tehničkih vještina. Od osnutka, Futura je održala niz ciklusa edukativnih programa, počevši od predškolaca u Dječjim vrtićima – Kaštela, osnovna škola Stjepana Ivičevića – Makarska, osnovna škola Petra Perice – Makarska, te Gimnazija u Kaštelima. Stručni tim Future su redom iskusni i stručni voditelji i predavači, većinom profesori Prirodoslovno-matematičkog sveučilišta u Splitu, te Fakulteta elektrotehnike i računalstva u Zagrebu, koji motivirano i sustavno prenose svoja znanja i vještine na svoje članove. Njeguju inovativni pristup radu, koji uključuje najbolje i najkvalitetnije metode poučavanja.
Stručni tim Future su redom iskusni i stručni voditelji i predavači, većinom profesori Prirodoslovno-matematičkog sveučilišta u Splitu, te Fakulteta elektrotehnike i računalstva u Zagrebu, koji motivirano i sustavno prenose svoja znanja i vještine na svoje članove. Njeguju inovativni pristup radu, koji uključuje najbolje i najkvalitetnije metode poučavanja.Za vrijeme rada koriste se suvremene metode i pristupi učenja iz područja robotike. Robotika se izvodi u moderno opremljenim učionicama, prilagođenim za rad sa učenicima u malim grupama.
Plan i program rada prilagođava se uzrastu i stupnju znanja članova te se provodi njihovo kontinuirano praćenje i vrednovanje. Stručni tim projekta čine: 1.Goran Samardžić, mentor prof. informatike i tehničke kulture, 2.Joško Samardžić, struc.spec.ing.sec., programer, 3.Mia Osibov, mag.educ.inf.et techn, 4.Ivan Dražić – Šegrt, mag.ing.ict, 5.Tomo Kovačević, prof. informatike i tehničke kulture, 6.Marko Vučemilović – Šimunović, programer.